تاریخنامه

عجیب و غریب!!

   همیشه از شنیدن این دو کلمه علامت تعجب به ذهنمان می رسد! "عجیب و غریب "در همه دوران ها وجود داشته و دارد و خواهد داشت. البته معانی متفاوتی نیز از این دو کلمه ارائه شده و متناسب با آن نیز مطالبی نوشته شده است.


    قزوینی(۶٨٢ق) مولف عجائب المخلوقات در این باره می نویسد: "تعجب دهشتی است که عارض می شود انسان را از آنکه چیزی ببیند و سبب آن را ندیده باشد. شگفت ماند از آن قبل از آنکه سبب آن دانسته باشد پس از آن اگر او را معلوم شود اورا شگفتی دیگر حاصل شود".  وی در تعریف غریب نیز اینگونه می آورد "امری باشد که مثل آن کم واقع شود ".

     اطراف ما هم گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که می توان گفت عجیب و غریب هستند.  خبر رسید که پدرم هنگام کار از داربست افتادند و متاسفانه از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شدند.  بمحض شنیدن خبر به شهرستان رفتم. با پیگیری متوجه شدیم که ساختمان بیمه نبوده و غیرقانونی ساخته شده بود. ابتدا به فکر شکایت از پیمانکار و صاحب ساختمان افتادیم اما از آنجائیکه پدرم بیمه حوادث داشت از شکایت صرفنظر کردیم و ادره بیمه فرمی را به ما داد و باید تکمیل می شد. یکی از قسمت های آن مربوط به شاهدان حادثه بود.

   با مشقت سراغ اولین شاهد حادثه رفتم. ابتدا پرسیدم که آیا چنین اتفاقی افتاده بود؟ گفت: بله. وقتی ماجرا را تعریف کردم و خواستم که قسمت مربوط به شاهدان حادثه را امضا کند، گفت من چیزی ندیدم!!!"عجیب" برایش توضیح دادم که کاری با شما نداریم و تنها شما با امضا خود این حادثه را تائید می کنید و برای شما مشکلی پیش نمی آید. گفت: اگر پیمانکار ساختمان امضا کند من حرفی ندارم.

   با پیمانکار تماس گرفتم و قرار شد همدیگر را ببینیم و در باره موضوع صحبت کنیم. روز ملاقات با پیمانکار ساختمان ایشان گفتند: من پیمانکار ساختمان نیستم!!! "غریب"

با صاحب ساختمان تماس گرفتم، ایشان گفتند که من بر اساس قراردادی که با پیمانکار منعقد کرده ام تمام مسئولیت ها بر عهده ایشان است!!

  خلاصه، وقتی با این "عجایب و غرایب" مواجه شدیم، چاره ای به غیر از شکایت ندیدیم. البته این داستان دو هفته طول کشید و هنوز هم ادامه دارد.

"انشاالله عاقبت کار خیر باشد".

(از تمام خوانندگان محترم به دلیل تاخیر در به روز رسانی تاریخنامه پوزش می طلبم)

 

   + محمدجعفر اشکواری ; ٦:٥۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٤ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()
BlogLike textcolor="#333333" linkcolor="#2f57a2" backgroundcolor="#ffffff">